V sobotu (4.2.) sa spievalo, tancovalo, premietalo a hlavne pomáhalo.
Koncert aj film sa vám páčili a navyše na liečbu Kiarky ste venovali viac ako 3000€.
Čo viac si priať... Ďakujeme ♥️
Nádherné fotografie nám spravil Peter Filakovský

Odkaz na celú fotogalériu:  https://www.facebook.com

O DOMINIKE

Dominika Novotná je interpretka ľudových, najmä rusínskych piesní, ktorá svojím hlasom pútala pozornosť už v detskom veku. Okrem spevu sa venovala ľudovému tancu a hre na akordeón. Hoci vyštudovala jazyky, roky sa venuje pedagogickej činnosti v oblasti folklóru.
Dominika sa od detstva prezentovala ako sólistka, až kým neprišla ponuka účinkovať v prvej sérii televíznej šou Zem spieva. Za účelom zviditeľnenia rusínskej národnosti túto ponuku prijala, no rozhodla sa pri tejto príležitosti založiť trio, aby bolo možné Slovensku odprezentovať to, čo je na rusínskych spevoch najkrajšie - viachlas. A tak vzniklo RUSÍNSKE TRIO, ktoré sa prespievalo až do finále televíznej relácie.
Dnes sa Dominika opäť venuje sólovému spevu a novým projektom, o ktorých nájdete informácie práve na tejto stránke. Okrem toho je umeleckou vedúcou folklórnej skupiny Polonyna.
Milí priatelia. Spolu s Antónom Kony sme sa rozhodli vydať CD album, na ktorom nájdete vianočné liturgické a ľudové piesne v staroslovienčine a rusínčine. Teraz si ho môžete zakúpiť, po vypísaní formulára na spodnej časti tejto stránky.

VIDEOGALÉRIA

FOTOGALÉRIA

TEXTY PIESNÍ

Album Rusínske Trio 2018

Svadobné čepčenie

Ak si želáte tradičné svadobné čepčenie pod manažérskym vedením Dominiky Novotnej, navštívte FB stránku Parta - svadobné čepčenie Košice, Prešov.
Toto zoskupenie folkloristov je dostupné pre svadby v Košiciach a okolí a v Prešove a okolí.
Parta - svadobné čepčenie
Pre čepčenie v Snine a okolí navštívte FB stránku Polonyna.
Polonyna / Полонина

PODUJATIA


Kontakt

Pre booking a prípadne otázky využite nasledujúci formulár
    © Dominika Novotná 2021
    Späť hore
    chevron-up linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram